×

Ultraheliuuringutele on vaja eelnevalt registreerida Tasku Meditsiinikeskuse registratuuri telefonil 733 3099.

Kui Te ei saa kokkulepitud ajal uuringule tulla, siis palume teavitada oma mittetulemisest samal telefonil 733 3099

Ultraheliuuring on suure informatiivsusega diagnostikameetod, kus ei kasutata ioniseerivat kiirgust. Ultraheliuuring on kergesti teostatav ja tervisele ohutu. Ultraheliuuringul saab hinnata kudesid ja erinevate organite struktuure. Ultraheli on sageli esmaseks uuringumeetodiks erinevate haigusnähtude puhul, aga ka täpsustavaks uuringuks teatud leidude korral või leidude dünaamilisel jälgimisel.

Medirad-R. ultrahelispetsialist teostab järgnevaid uuringuid: kõhu- ja vaagnapiirkond, kilpnääre, kogu keha pehmed koed, erinevate kehapiirkondade lümfisõlmed, testised ehk munandid, veresoonte uuringud (karotiidarterid, jäsemete veenid ja arterid, neeruarterite verevool), residuaaluriini mõõtmine.

Kõhuõõne uuringul on suhteliseks vastunäidustuseks rohke mao- ja soolegaas ning tugev ülekaalulisus. Ultraheliuuringute jaoks on vajalik ettevalmistus. Täpsemalt ettevalmistuse kohta konkreetseks uuringuks vaadake ettevalmistuse alt.

Pärast ultraheliuuringut analüüsitakse saadud piltkujutisi ja vormistatakse uuringu vastus, mis edastatakse digitaalsesse haiguslukku.